Še zdaj se ne morem zavedati, da sem na vulkanskem otoku Tenerife. Sredi novembra se kopamo v Atlantiku na zlatih in črnih plažah, ki jim kar ni konca. Ker se je otok dolgo oblikoval v večjih količinah vulkanskih izbruhov, ima otok veliko razgibanega terena. Torej veliko hribov in dolin tako rečeno. Včasih mi je kar muka iti v klanec do stanovanja.
Na Tenerifih je toliko zanimivih stvari. Na žalost smo tu le en mesec in si ne bomo uspele vsega ogledati. Najzanimivejša stvar na otoku je seveda vulkan El Teide, ki meri 3718 m in je tretji najvišji vulkan na svetu ter najvišja točka Španije. Nacionalni park Parque nacional del Teide zavzema velik del otoka. Leta 2007 je bil uvrščen na seznam UNESCO-ve svetovne dediščine. Seveda vulkan že dolgo ni več delujoč. Možen je dostop skoraj do vrha, a le ko je lepo vreme in s posebno dovololnico.
Drugi dve izmed najbolj znanih atrakcij sta definitivno Loro Parque in Siam Parque. Siam park je tajski tematski vodni park na jugu otoka in je največji vodni park v Evropi. Nahaja se v kraju Costa Adeje in meri kar 18 500 kvadratnih metrov. Z Laro sva tam preživeli cel dan in kar nisva hoteli iti domov. Imajo najdaljšo počasno reko, najrazličnejše vrste toboganov ter prosti pad, na katerega z Laro nisva šli, ker je to za naju “too much”. Del prostega pada in del počasne reke je speljan celo pod vodo med ribami, morskimi psi in morskimi biči. Blizu pa se nahaja tuzi zelo znana plaža Las Americas in seveda sva odšli tudi tja. Loro Parque je ena izmed glavnih turističnih znamenitosti na Tenerifih. Je drugi najboljši živalski vrt na svetu. Nahaja se v mestu Puerto de La Cruz in meri kar 135 000 kvadratnih kilometrov. Lastnika živita kar sredi parka in pravita, da je to njun malo večji vrt. Poleg raznovrstni zbirki ptic in drugih živali, si lahko ogledamo tudi različne predstave z delfini, orkami, papagaji in tjulni. Ni nam bilo žal preživeti celega dneva v parku. Po ogledu parka, pa smo se odpravile na ogled najstarejšega drevesa El Dragon Milenario. Ta drevo je tudi zelo znan za ta otok.
Nesmem pa seveda pozabiti tradicionalnega karnevala, ki vsako leto februarja poteka v glavnem mestu Santa Cruz. Je resna konkurenca karnevalu v Riu de Janeiro. Vsako leto pride več tisoč ljudi iz celega sveta, da doživijo ta spektakel. Zgodovino karnevala, kostume in kar nekaj zanimivih posnetkov sva si z Laro ogledali v manjšem muzeju Casa de Carneval del Santa Cruz.
Z Laro sva si ogledale celotno mesto Santa Cruz, kjer sva videli slavno opero Adama Martina, botanični vrt Planetium, razne skrivne kotičke mesta in še bi lahko naštevala.
Obiskale sva plaže Las Amerikas, Las Teresitas, Los Cristianos, plažo v Candelariji in tako naprej.
Želeli sva si ogledati tudi izgubljeno vasico Masca, klife Los Gigantes, ki segajo do 800m v višino, naravne bazene Atlantskega oceana, ki so bilk ustvarjeni z izbruhom vulkana in še marsikaj zanimivega bi se našlo. Nažalost pa nama nebo uspelo. En mesec je definitivno premalo.